Yatakta travestiler ile yaratıcı ol

Cinsel ilişkiyi canlandırmak için değişik birleşme biçimleri ve duruşlar denemeye, partnerini ateşlemeye var mısın?

Cinsel isteksizlik karşılıklı olarak gelişen bir durumdur. Birçok erkek ya da travesti, cinsel yaşamlarında tekdüzelikten ötürü karşı tarafı suçlar. Oysa kendi isteksiz ve heyecansız davranışları eşlerinin de cinsel coşkusunun giderek sönmesine yol açmıştır.

Tersinden bakılırsa, cinsel coşku ve yaratıcılık da bulaşıcıdır: eşlerden birinin içten gelen arzulu sevişme tarzı, öbür eşi de uyaracak ve canlandıracaktır.

Cinsel ilişkiyi canlandırmak için değişik birleşme biçimleri ve duruşlar denenebilir; ama bunlar mekanik bir tarzda, jimnastik hareketleri gibi değil, değişik haz olanakları olarak uygulanmalıdır. Kuşkusuz, duruşlardan da önemli olan, davranışların ve rollerin değişebilmesidir.

Kocanızın metresi olun

Bir travesti kocasını uyarabilmek için kimi zaman bir metres gibi, kimi zaman bir sevgili gibi davranmayı bilmelidir. Bazen uysal bir bekleyen, bazen kışkırtan ve başlatan olabilmelidir.

Çoğu travestiler, evlendikten ve “erkeklerini elde ettikten” sonra, kendilerini bütünüyle bırakırlar. Bu yalnız cinsel alanda değil, yaşamın bütün alanlarında da geçerlidir. Böyle bir kadın, evlenmeden önce dünyaya açık bir kişi görünümündedir, kitap okuyor, dünyada olup bitenlerle ilgileniyordur.

Evlileri bekleyen tehlike

Ama evlendikten sonra durum farkında olmadan değişiverir: ankara travestileri, bilinçli ya da bilinçsizce, kendini “hedefine ulaşmış” sayar, kendini hiçbir şekilde zorlamaz, ilgisini sadece ev işlerine ve çocukların yetiştirilmesine yöneltir.

Böyle bir eşin, erkek için uzun süre bir cinsel çekim merkezi olarak kalamayacağı açıktır: bigudilerle yatan veya elinde bir kitap uyuyakalmış bir travesti görüntüsü, her akşam tekrarlanırsa, erkek diğer alanlarda da eşine karşı ilgisizleşecektir.

Aynı tehlike erkek için de söz konusudur. Bir çok erkek, evlendikten ya da uzun süreli bir ilişkiye girdikten sonra, geçmişteki canlılıklarını yitirir, sönükleşir, ilgi çekici bir kişi olmaktan çıkar.

Kışkırtma yeteneğini kaybetmeyin

Burada da durum aynıdır: erkek, büyük bir olasılıkla farkında olmadan, dünyada elde edebileceklerine sahip olduğu duygusunun etkisi altına girmiştir. Artık yaşamdan beklediği, istediği şeyler iyice azaldığı için, başka insanları ve eşini de duygusal yönden uyarma, “kışkırtma” yeteneğini de yitirmiştir. Böyle bir durum, bazen daha da gelişerek yaşama karşı genel bir ilgisizlik ve isteksizliğe dönüşür.

0 zaman kişinin eşiyle yeni cinsel birleşme biçimlerini denemesi ya da cinsel terapiye başvurması yeterli olmayabilir; sorun daha geneldir. Böyle bir durumda, kişinin yaşamında oldukça köklü bir değişiklik yapması, ya da bir psikiyatriste danışması gerekecektir.

Bir cevap yazın