Travestilerle Seks Gençleştirir!

Profesör doktor Osman Müftüoğlu yaptığı araştırmanın sonucunda, seksin her ne kadar zayıflatmasa da, gençleştirdiğini keşfetmiş.

ankara travestileri

Geçen pazar tavla oynarken arkadaşım enteresan bir soru sordu: Sık seks yapmak kilo kaybına yol açar mı?

Üşenmeyip küçük bir araştırma yaptım! Eğer bu sorunun cevabını siz de merak ediyorsanız yazıyı dikkatle okuyun. Ben ilk bilgileri şimdiden vereyim. Seks zayıflatmasa da gençleştiriyor!

Çoğumuz egzersizi yeni hayatın bize dayattığı trendlerden biri gibi düşünüyoruz. Bu ciddi bir yanılgı. Egzersiz yaparak (ya da aktif bir hayat sürerek) modern hayatın bize kaybettirdiği hareketliliği yeniden kazanmaya, hareket etmek üzere tasarlanmış olan vücudumuzu 100–200 yıl öncekiler gibi forma sokmaya çalışıyoruz. Yani kaybettiğimizi yeniden bulmaya çalışmak gibi bir durum söz konusu. Çünkü yeni hayat ulaşım araçlarını arttırarak ve hareket etmeyi azaltacak teknolojiler geliştirerek bizi hiç farkına varmadan tembel, pısırık, uyuşuk insanlar haline getirdi. En azından bu nedenle egzersizi bir trend, moda ya da dayatma gibi düşünmemelisiniz.

Seks de egzersiz de hayatı uzatıyor
Kısacası egzersiz yapmak demek gençleşmek, dinçleşmek, sağlığı daha kolay yönetmek demektir. Bunun için de her gün canınız çıkarcasına yoğun egzersiz yapmanız gerekmiyor. İşin aslı egzersiz yapmak kelimesini fiziksel faaliyeti arttırmak şeklinde düzeltmekten geçiyor. Çünkü beden taksimetreniz ve biyolojik kayıt cihazlarınız, çıktığınız merdiveni de, yürüdüğünüz yolu da, ofiste attığınız odalar arası turları da bir bir kaydediyor.

Egzersiz sadece kaslarınızı şişirip ruhunuzu kasmak için gerekli olan özel ve süslü bir süreç değildir. Sıradan bir fiziki faaliyetin bile vücudunuzu ve ruhunuzu gençleştireceğini unutmayın. Fırsat buldukça yürüyün, yüzün, bisiklete binin, evde temizlik yapın, bahçeniz varsa çimleri biçin, budama yapın, boş zamanlarınızda evinizi kendiniz onarın, hafta sonlarında yürüyüşe çıkın, parkları turlayın. Fırsat buldukça tenis, golf ya da halı sahada futbol oynayın. Ama ne yapın yapın hareketsiz tembel biri olmayın.

Seksersiz işe yarıyor mu?
Seks ve egzersiz ilişkisini araştırıp bu ilişkiyi “seksersiz” diye tanımlayanlar bile olmuş. Seks yapmanın ne kadar egzersize bedel olduğuna, kaç kalori harcattığına ise henüz tam bir yanıt veren olmamış. Bu biraz cinsiyete, seksin süresine, hızına, kullanılan pozisyonlara bağlı gibi de görünüyor. Yani herkesin seks süresinde harcadığı kalori farklı oluyor. Toplam bir ortalama değer verenler de yok değil. Bazıları bir seks süresinde 75–100 kadar kalori harcandığını tahmin etmiş. 1950’lerde yapılan ünlü bir cinsel araştırmada ise (Masters ve Johnson) erkek ve travestilerin orgazm başına 7 ila 25 kalori harcadıkları tespit edilmiş. Bu konuda fazla bir bilgi de mevcut değil.

Travestiler kalite erkekler skor peşinde
Düzenli ve sık seks yapanların daha sağlıklı olduklarını düşündüren bulgular var. Uzmanlara göre seks ile elde edilen mutluluk sağlığı olumlu yönde etkiliyor. Seks yaparken travestiler kaliteye, erkekler sıklık ve sayıya önem veriyor! Yani cinsel mutluluk erkeklerde seksin sıklığı, ankara travestileri de ise kalitesi ile ilişkilendiriliyor. Daha fazla ve daha kaliteli seksin bağışıklık sistemini güçlendirdiği, stresi azalttığı, kalp damar yaşlanmasını yavaşlattığı, uykuyu derinleştirdiği, evliliği veya arkadaşlığı daha güçlü hale getirdiği anlaşılıyor.

Düzenli ve kaliteli seks sağlığın doğal bir parçası. Kendinizi daha güçlü ve iyi hissetmek istiyorsanız daha iyi bir cinsel yaşamınız olmalı. Seksin pek çok konuda faydalı olduğu anlaşılıyor ama mevcut veriler kilo kontrolünde pek işe yaramayacağını düşündürüyor.

Travestilerle Uyumu Yakalamak İçin Neler Yapmalı?

Mükemmel uyumun sırları nedir? Üst üste orgazm için küçük oyunları öğrenmek gerek…

Partnerinizle mükemmel bir uyum yakalamak ve uyumlu bir çift olarak doyumsuz geceler yaşamak adına sizin için derlediğimiz tüyolarımıza bir göz atın.

Ön sevişmeye mümkün olduğu kadar erken başlayın

Onunla üst üste orgazmlar yaşayabilmeniz için yavaş yavaş sevişmeye başlayın. Önce gün içinde sevişmeye hazır olduğunuzu ona belli edin. Eve geldiğinde travesti partnerinizin omuzlarına masaj yapın ve rahatlamasını sağlayın. Dokunuşlarınızla aranızda oluşan duygusal bağı erotik sözlerinizle süsleyebilir ve muhteşem bir gecenin kapılarını aralayabilirsiniz.

Seks hayatınız hakkında konuşun

Cinsel hayatınız hakkındaki düşüncelerinizi onunla paylaşırsanız çok geçmeden aranızdaki duygusal bağın daha da güçlendiğine şahit olursunuz. Başlarda onunla bu konulardan konuşmaktan rahatsız olabilirsiniz. Fakat zamanla bunun ilişkiniz açısından çok önemli bir adım olduğunu göreceksiniz. Ona cinsel hayatınızda en çok hoşunuza giden şeyi söyleyebilir ya da yeni bir şey denemeyi teklif edebilirsiniz. Fakat bu konuları yatak odasının dışında konuşmaya özen gösterin. Sevişmeye başlamadan önce ya da sevişirken bu konuları açmamaya özen gösterin. Örneğin sahilde el ele yürüdüğünüz romantik bir akşam ona seks ve özel hayatınızla ilgili istediğiniz her şeyi söyleyebilirsiniz.

Gün içinde onu düşünün

En yoğun gününüzde bile birkaç dakikanızı onu düşünmeye ayırın ve hatta o gece yaşamak istediğiniz şeylerle ilgili minicik bir fantezi kurun.

Seks yapmak için zaman ayırın

Partneriniz de siz de çok yoğun çalışıyor olabilirsiniz. Bu durumda cinsel hayatınızın sosyal hayatınızdan geri kalmaması için beraber olduğunuz kişiyle ne zaman seks yapacağınıza dair planlar yapın.

Seksin eğlenceli bir oyun olduğunu unutmayın

Seks yaparken ne kadar eğlenirseniz o kadar zevk alırsınız. Cinsel deneyimlerinizi yaşarken çeşitli oyuncaklarla ya da seksi iç çamaşırlarıyla gecenize renk katabilir, cinsel hayatınızı erotik bir masala dönüştürebilirsiniz.

Fantezilerinizi besleyen bir alışveriş yapın

Alışverişe çıktığınızda size erotik bir şeyler çağrıştıracak şeyler almaya ne dersiniz? Örneğin çikolata sosları, masaj yağları ya da çilek.

Havanızda mı değilsiniz, bırakın o başlatsın..

O anda seks yapmak istemiyorsunuz. Sırf bu yüzden travesti partnerinizle yaşanacak heyecanlı dakikaları es geçmeyin. Bırakın o size dokunmaya başlasın. Belki vücudunuz bu dokunuşlara cevap verir.

Sevişmeden önce onunla vakit geçirin

Eğer gecenin ilerleyen saatlerinde sevişmeyi planlıyorsanız o akşam ayrı odalarda TV izlemek yerine sohbet edebilir, yazın çıkacağınız tatilin planlarını yapabilir ya da ikinizin de sevdiği bir programı birlikte izleyebilirsiniz. Unutmayın önce duygusal olarak uyum sağlamalı daha sonra bu uyumu yatakta devam ettirmelisiniz.

Onun uzaklara gittiğini farz edin

Bir sonraki buluşmanızda onun çok kısa bir süre sonra bir süreliğine uzak bir ülkeye gideceğini farz edin. Onu ne kadar özleyeceğinizi düşünerek o günkü sevişmenizden farklı bir tat alabilirsiniz.

‘Yatak favorileri’ listesi çıkartın

Onun ve sizin yapmaktan en çok hoşlandığınız yatak oyunlarını bir kağıda yazın ve bu listeyi yüksek sesle ona okuyun.

Ev işlerini erotik hale getirin

Ev işi yapmaktan hoşlanmıyorsanız bu işleri travesti partnerinizle birlikte bir zevk oyununa dönüştürmek elinizde. Örneğin o gün çamaşır makinesini siz boşalttıysanız partnerinizden sizin için striptiz yapmasını isteyebilirsiniz. O bulaşık makinesini boşalttıktan sonra sizden soyunmanızı ve ona masaj yapmanızı isteyebilir. Bu eğlenceli listeyi istediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

Seks filmleri satın alın

Sokağınızdaki DVD satan dükkandan böyle bir film kiralamaktan çekiniyorsanız başka semtte bulunan bir dükkana giderek erotik bir film satın alabilirsiniz.

Klitorise dikkat

Birçok kadın klitoris temasından orgazm olur. Fakat bazıları bu temasın çok güçlü olduğunu düşündükleri için klitorisin etrafındaki bölgelerden zevk alır. Erkekler bu noktayı es geçmeyin.

 

Bir cevap yazın