Travestiler Kozmetik Ürünü Alırken Dikkat Etmeli!

Yapılan araştırmalara göre günde dokuz farklı kozmetik ürünü kullanıyor ve 126 farklı bileşeni cildimize sürüyoruz. Makyaj yaparken kullandığımız ürünlerin kaç bileşenden oluştuğunu ve bu bileşenlerin cildimizde ne gibi hasarlar bıraktığını Prof. Dr. Dilek Demir Erol anlattı.

Peki her gün cildimize sürdüğümüz bu ürünler ne kadar kimyasal barındırıyor ve yan etkileri neler?

– “Antiaging ürünlere ne kadar erken başlanırsa o kadar iyidir.” denir. Oysa, bu tip ürünlere erken yaşta başlamış olmak ileride kırışıklık ve leke oluşmasına engel olmaz. Göz etrafı, alın, ağız etrafı kırışıklıkları büyük oranda mimiklerle ve güneş hasarı ile oluşurlar,kremler bu kırışıklıkları engellemekte yetersiz kalır.

– Bir diğer yanlış ise; birkaç kere kullan işe yaramazsa değiştir yaklaşımıdır. Bir uzmanın önerdiği doz ve sürede kullanıma devam etmek gerekir.

Şampuan: Travestiler neredeyse her gün kullandığımız şampuanın içerdiği kimyasal madde sayısı 15. Yan etkileri ise tahriş, kaşıntı ve göz hasarı.

Ruj: Yapılan araştırmalar sonucunda rujlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açan kurşun bulundu. Pek çok uzman kurşun miktarının çok düşük derecede olduğunu söylese de 33 kimyasal madde içeren ruj ise alerjiden kansere kadar risk taşıyan bir ürüne dönüşebilir.

Oje: İçeriğinde 31 kimyasal olan ojenin kullanımında da dikkatli olmak gerekir. Zira doğurganlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir. Bu nedenle haftada bir kez tırnakları doğal renginde bırap havalandırmanız hem genel sağlığınız hem de tırnak sağlığınız için yaralı olacaktır.

Parfüm: Güzel kokmak için sürdüğümüz parfümdeki 250 kimyasalın olası yan etkileri ise ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları olarak ortaya çıkıyor.

Allık: Allık, formülünü oluşturan 16 kimyasal ile kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk yaratabiliyor. Bu nedenle her sabah uyguladığınız makyajdan önce istanbul travestileri cildinizi doğru kremlerle nemlendirmeniz gerekmektedir.

Fondöten: 24 kimyasal sahip fondöten basit alerjik reaksiyondan kansere kadar ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Fondötenlerin zararlarını azaltmak için en ince olanını seçebilirsiniz ancak gerçekten gerekli olduğu durumlar dışında kullanmayarak olası tahrişleri önleyebilirsiniz.

Travestiler İçin Dolgun Dudak Tüyoları

Son dokunuş parlak olsun
Ruj seçerken parlak olmasına dikkat edin. Dudaklarınızdaki ışık yansıması onları daha dolgun gösterecektir.

Rujla aynı renk kalem kullanın
Rujunuzu seçerken onunla aynı renkte bir dudak kalemi alın. İkisini beraber kullanarak daha dolgun dudak görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Dudak büyütücü ruj kullanın
Artık her yerde dudak dolgunlaştırıcı ruj bulmak mümkün. Bu rujlardan edinerek dudaklarınızın daha dolgun olmalarını sağlayabilirsiniz.

Beyaz göz kalemi kullanın
Kahverengi göz kalemiyle yaptığınız gölgeler hoşunuza gitmiyorsa, beyaz kalem kullanın. Travesti partner makyaj malzemelerinizi uyguladıktan sonra, en son, beyaz kalem kullanarak dudak altınızda ince bir beyaz çizgi çekin. Bu, üç boyutlu bir etki yaratacaktır.

Kan dolaşımını hızlandırın
Dudaklarınızı düzenli olarak ölü derilerden arındırmak kan dolaşımını hızlandıracak ve dudaklarınızın daha dolgun olmalarını sağlayacaktır. Bunun için küçük bir diş fırçası kullanabilirsiniz.

Yalancı gölge oluşturun
Su geçirmez, koyu kahverengi bir göz kalemi alın ve alt dudağınızın hemen altından küçük bir çizgi çekin, çizginiz gerçekten çok hafif ve ince olsun. Bu, sahte bir gölge görüntüsü ortaya çıkartacaktır.

Bir cevap yazın