Travestiler artık değişimin farkına varıyor

istanbul travestileri gördükleri baskı ve tepkiler sonucu değişim gösteriyor ve daha çekici olarak toplumda bir saygı kazanmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda haberler de daha çok kavga haberleri intihar haberleri ve uyuşturucu haberleri ile gündeme gelen ankara tıravestileri artık bu gündemlerden uzak yaşamak için uğraşıp farklı tarzları ile gündeme geliyorlar.

travestiler kendilerini baskılardan uzak tutmak ve yaşadıkları psikolojik travmalardan kurtulmak için artık uyuşturucu yerine sık gidilen mekanlar da alkol alıp eğlenmeyi tercih ediyorlar.  Travesti  olunca bir çok sorunla karşı karşıya kalmayı göze almak zorunda olduklarının farkında olanlar tercihlerini açığa vuruyorlar diğerleri ise baskıları ve tepkileri düşünerek gizli ilişkilerini sürdürüyorlar.

Ne kadar baskılara göğüs gererlerse o kadar fazla sorunla uğraşacaklarının farkında olan  travestiler  eski sıkıntılar ile boğuşmuyorlar belki ancak halen bir çok sorun ile karşı karşıyalar.  Değişim göstermeleri bazı sorunları giderdi ve onları kötü gündemin biraz dışına çıkardı fakat toplumda halen istedikleri saygıyı bulamadılar. Tek istedikleri biraz saygı ve onların da insan olduğunun unutulmaması. Bu sayede daha uyumlu ve herkes ile karşılıklı iyi ilişkiler kurabilecekleri herkes tarafından biliniyor. Tercihleri yargılamak kimsenin işi değil.

Bir cevap yazın