Travesti Partnerlerin Erkekler Hakkında Muhakkak Bilmesi Gerekenler

Bazı erkekler, kelimeler yerine eylemleriyle duygularını göstermeyi tercih ediyor. Erkek, ev işleriyle ilgilenerek, temizlik ve yemek yapmaya yardımcı olarak bile sevgisini ifade etmeyi tercih edebilir.

Erkekler Takdir Edilmek İster
Bir erkek için, teşekkür almak veya bir olay sonrası memnuniyet dile getirilmesi büyük fark yaratabilir. Bu konudaki yapılan araştırmalar: Travestilerin erkeklerin katılımını desteklemesi ve değer verdiğini hissettirmesi durumunda daha dikkatli davranan ve eşini el üstünde tutan geri dönüşler görülmüştür.

Erkekler Cinsel Konularda Oldukça Fazla Düşünür
Erkekler, neredeyse iki kat daha sık travestiler hakkında hayaller ve fanteziler kurar. Ayrıca travestilere göre cinsel konularda daha rahat düşünceler içerisindedirler.

Erkekler Cinsel Konulara Önem Verir
Çoğu erkeğin sadece cinsel birliktelik için cinsel düşünceler içerisine kapıldığı bir efsaneden ibaret. Birçokları için cinsel ilişki iki kararlı insan arasında geçen çok önemli bir eylemdir. Ve çoğu travesti gibi, erkeklerde bir ilişki içerisinde cinsel yatkınlığı en tatmin edici şey olarak görüyor.

Erkekler Tamamıyla Bağlanmayı Tercih Eder
Çoğu erkek, uzun süreli bir ilişki içerisinde kaybedecek çok şeyi olduğunun farkına varır. Çünkü sadece bazı şeyleri paylaşmaz, tüm yaşamını sizinle birlikte inşa eder. Eğer evliliği güçlendirmek için çalışmalar yapmaya istekliyseniz, büyük ihtimalle o da aynı şekilde istekli olacaktır.

Erkekler Gerçekten Bağlanıyor
Yapılan bir araştırma, evli erkeklerin %90’ı elinde olsa yine aynı kadınla evlenmek istediklerini söylüyor.

Sizi Dinlemediğini Düşünmeyin
Birisiyle konuşurken muhtemelen bir “evet” ya da “anlıyorum” gibi şeyler duymak karşındakinin sizi dinlediğinin bir göstergesi olarak algılanır, fakat bazı erkekler bir şey söylemiyorsa dinlemediği anlamına gelmez. O sadece sessizce dinleyerek ne dediğinizi düşünmeyi tercih edebilir.

Paylaşılan Etkinlikler Bağlılık Getirir
Erkekler, düşünce ve duygularını birlikte bir şeyler yapmak yoluyla paylaşmayı tercih eder. Birçok erkek partneriyle birlikte spor yapmayı, film izlemeyi, doğa yürüyüşleri düzenlemeyi veya cinsel birliktelik gibi aktiviteleri gerçekleştirmeyi duygu ve düşüncelerini paylaşmanın farklı bir yolu olarak görüyor.

Erkekler Kendilerine Zaman Ayırmaya İhtiyaç Duyar
Ortak faaliyetler önemli olmakla birlikte, erkekler de kendileri için zamana ihtiyaç duyar. Travesti ve erkek olarak her iki bireyin de bireyselliklerini beslemek için boşluklarını doldurmaya ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Erkekler ise bunları spor salonuna giderek, maç izleyerek, arkadaşlarıyla toplanarak veya farklı bir aktivite planlayarak gerçekleştirir.

Erkekler Travestilerden Daha Hızlı Davranır
Travestiler, olumsuz deneyimleri hatırlama eğilimindedir bu sebeple stres, anksiyete gibi sorunlara daha çabuk yakalanabilirler. Buna karşılık erkekler ise tatsız olaylar üzerinde daha az durur ve daha hızlı yeni bir oluşum içerisine girmek ister.

Erkekler Her Zaman Cinsel İlişkiyi İstemeyebilir
Erkekler, pek çok travesti için sürpriz olabilecek bir şekilde her zaman aynı cinsel ruh hali içerisinde değildirler. Erkekler genellikle iş-aile taleplerini yerine getirmede ve faturalarını ödemede sıkıntı yaşadığında cinsel ilişki dahil birçok konuyla bağlantısı kesilebilir. Çünkü stres, büyük bir libido kırıcıdır. Yani partneriniz veya eşiniz sizinle bir gece ilişkiye girmek istemediğini söylüyorsa, bu durum size karşı ilgisini kaybettiği anlamına gelmiyor. Sadece içerisinde bulunan durumun oluşturduğu stres veya getirdiği ruh isteksiz olmasına yol açabilir.

 

Bir cevap yazın