Sigara İçen Ankara Travesti Cilt Güzelliğini Öldürüyor!

Dermotologlar tarafından yapılan araştırmalara göre sigara tiryakilerinde hiç içmeyenlere göre 5 kat fazla kırışık var. Hatta bazı çalışmalarda sigaranın güneş ışınlarından bile etkili olduğu bildiriliyor. İşte sigara tiryakisinin yüzünün belirtileri: Soluk, kirli beyaz-gri renkli ve kırışık deri “sigara tiryakisi derisi” olarak tanımlanmaktadır. Sigara içenlerin %79’unda bu görünüm mevcuttur.

“Sigara tiryakisi yüzü”nün özellikleri şunlardır
1- Kalıcı çizgi veya kırışıklıklar,
2- Alttaki kemik çıkıntılarının belirginleşmesi sonucu çökmüş yüz ifadesi,
3- Deride incelme, hafif gri görünüm,
4- Derinin hafif turuncu-mor-kırmızı renk alması.

“Sigara tiryakisi yüzü” 70 yaşın üzerindeki kadınların yüz yapısı ile aynıdır. Sigara içenlerde kırışıklığın erken yaşta başlaması dikkate değerdir. Kırışıklık oluşumu bir yılda içilen sigara miktarı ile doğru orantılıdır. Sigaranın kırışıklık yapıcı etkisine ankara travesti partnerler daha fazla duyarlıdırlar. Nikotin ve sinir sisteminin uyarılması sonucu gelişen damarlardaki daralma, dokuların oksijenlenmesinde azalma, pıhtılaşmada artış, kolajen depolanmasında azalma, kırışıklık oluşumunu kolaylaştıran etkenlerdir.

Sigaranın deri üzerindeki etkilerini açıklayan faktörler şu şekilde özetlenebilir
1- Direk toksik etki: Sigara içenlerde derinin neminin azalmış olması, onun toksik etkisine bağlıdır.

2- Mekanik faktörler: Kırışıklığın şeklini belirlemede önemli role sahiptir. Sigara içerken kullanılan yüz kaslarıyla ilgili olarak dudak çevresinde; tek taraflı içenlerde aynı tarafta kırışıklık görülmesi veya kazayağı kırışıklıkları gibi özel görünümler ortaya çıkar.

3- Genetik faktörler: Bütün sigara içenlerde “sigara tiryakisi yüzü” görünümü olmadığı için genetik faktörlerin rolü de düşünülmektedir.

4- Sigara içenlerde vücudun güneş görmeyen yerlerinde derideki elastik tabakanın , sigara içmeyen aynı yaş grubundakilere göre daha kalın ve parçalı olduğu gösterilmiştir. Derideki kronik oksijenlenmenin azalması, kollajen sentezini düşürerek belirgin kırışıklığa neden olmaktadır.

5- Sigara damarlardaki daraltıcı etkisiyle deride gri-esmer renklenmeye neden olur.

6- Sigaranın kısırlık, erken menopoz, adet düzensizlikleri gibi anti-östrojenik etkileri bilinmektedir. Östrojenin deri üzerindeki fizyolojik etkileri menopoz sonrası dönemde açıkça görülmektedir. Sigara içen travestiler de göreceli bir hipoöstrojenik durum meydana gelmekte ve bu da deri kuruluğu ve kırışıklığa neden olmaktadır.

7- Sigara A vitamini seviyesini azaltır, dolayısıyla hücrenin bir numaralı düşmanı olan serbest radikallere karşı korunmayı azaltarak, kırışıklıkların oluşumunu kolaylaştırır.

Sigara içen beyaz veya gri saçlı kişilerde katrana bağlı olarak sarımsı bir saç rengi ortaya çıkar.Sigara içerken sigaranın tutulduğu parmaklar ve tırnaklarında sarı-kahverengi renklenme ortaya çıkar. Bu bulguya “nikotin belirtisi” denir. Sigara içenlerde ağız içi daha koyudur. Hatta yanak iç yüzlerinde inatçı, sert, düzensiz beyaz tabakalar oluşabilir.

Sigara damarlardaki daraltıcı etkisi ile kan akımını bozarak, yara iyileşmesini olumsuz yönde etkilemektedir. Tek bir sigara içiminin 90 dakika süren bir damarlarda daralmaya yol açabileceği gösterilmiştir. Sigara dumanında 4000 den fazla kimyasal madde bulunur ancak kan akımı azalmasından en çok nikotin sorumlu tutulmaktadır.

Travesti Kuaför Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Konum
Kuaför salonunun nerede olduğu diğer dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri. İşinize mi yoksa evinize mi yakın olmasını istediğinize karar verin. İki türlü de rahatlıkla gidebileceğiniz bir yerde olmasına dikkat edin.

Temizlik
Temizlik en önemli unsurlardandır. Gittiğiniz kuaför salonunun hijyenik olması çok önemli. Bir kuaför salonunun temiz olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, lavabolarını, havlularını, boya kaplarını ve yerlerine bakmak olacaktır. Kullanılmış boya kutuları, lavabodaki saçlar, yerde tozlar, o salonun temiz olmadığının bir kanıtıdır.

Bakım Listesi
Kuaför ve güzellik salonları profesyonel olarak birçok bakım seçenekleri sunarlar. Makyaj, saç bakımı, ağda, manikür, pedikür ve saç gibi bakımları içeren kuaför salonu sizin için daha avantajlı olacaktır.

Fiyat
Kuaförlerin çoğu konum ve profesyonelliğe göre fiyat artışı gösteriyor. Ancak ünlü bir kuaför her zaman en iyisi demek değildir. Önemli olan sizi tanıyan bir kuaför olması. Aynı zamanda fiyatta önemli, haftanın 3 günden fazlasını kuaförde geçiriyorsanız, çok pahalı olması bütçenizi zorlayabilir. Travesti partnerler daha uygun fiyatta iyi bir kuaförü deneyebilirsiniz.

Test Edin
Yeni kuaförler denemekten korkmayın. İlk gittiğiniz kuaföre tabi ki saçlarınız kestirmeyin ancak fön çektirmenin hiçbir zararı olmayacaktır. Saçınızın özelliğini, hangi rengin teninize uyacağını hemen anlayan kuaför iyidir, bu yüzden küçük bir test yapabilirsiniz. Saçınızı size hiç uymayacağını bildiğiniz bir renge boyamak istediğinizi söyleyerek kuaförün bilgisini test edebilirsiniz.

Bir cevap yazın