Fazla Kiloların Travesti İle Sekse Etkisi

Dünyada 1.1 milyar insanın aşırı kilolu olduğunu ve bunlardan 312 milyonunun obez olduğunu belirtmektedir. Ülkemizde de aşırı yağlanma ve obezite sorunu çığ gibi büyümekte ve her geçen gün oran artmaktadır.

Diğer bir ifade ile azımsanmayacak kadar kişi aşırı kiloları nedeniyle genel sağlık sorunları ile (şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları), özgüvende azalma, toplumdan uzaklaşma, depresyon gibi psikolojik sorunlar ile de karşılaşmaktadır. Ayrıca aşırı kilolar çok ciddi cinsel sağlık problemlerine de yol açmaktadır.
Cinsel yaşam insan hayatının her bileşeni ile sıkı sıkıya ilişkilidir. Özellikle genel sağlık diye özetleyebileceğimiz fiziksel durum ve psikolojik faktörler cinselliği doğrudan etkiler. Cinsel yaşamın bu etkileşimini çözmek adına bilim adamları çalışmalarını sürdürmekte ve her geçen gün anlamlı bazı ilişkiler çıkarmaktadırlar. Özellikle İtalya’da University of Naples bünyesinde yapılan bir çalışma obezite ve sağlıklı cinsel yaşam ilişkilerini açıkça ortaya koymaktadır. Metabolik hastalıklar uzmanı Dr. Esposito ve arkadaşlarının yaptığı çalışma vücut kitle endeksi ile cinsel sağlık arasında güçlü bir ters orantı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Şöyle ki, kişilerin vücüt kitle endeksi ne kadar fazla ise yani kilolu olma durumu ne kadar artıyorsa yaşadıkları cinsel işlev problemleri de bir o kadar fazla ve cinsel sağlık da o oranda düşük bulunmuştur. Obez bayanların uyarılma, vajinal kayganlaşma, orgazm ve tatmin sorunları bulunmaktadır. Ayrıca, yine bu çalışma göstermektedir ki özellikle obez bayanların kötü vücut görünümüne dayanan kendine güven sorunu bulunmaktadır. Çünkü cinsellik bahsedilen bu öğelere güçlü bir şekilde bağlıdır.

Obez kişilerin yaşam kalitesini arttırmak için yıllardır mücadele veren psikolog Dr. Kolotkin ve arkadaşlarının cinsellik ve obezite üzerine 500 bayanda yaptıkları çalışma bir önceki araştırmayı doğrular niteliktedir. Cinsellikle ilgili sorulara ‘Cinsellikten zevk almıyorum, çünkü kiloluyum’, ‘Cinsel isteğim çok az, çünkü kiloluyum’, ‘Cinsel performansım çok düşük, çünkü kiloluyum’, ‘ Cinsel ilişkiden kaçıyorum, çünkü kiloluyum’ şeklinde cevaplar vermişlerdir.

Açık bir şekilde görülmektedir ki aşırı kilolar bireyin hem kronik hastalıklara yakalanma riskini arttırmaktadır hem de toplumsal ilişkilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Her iki durum da bunlarla sıkı sıkıya ilişkiler içinde olan cinselliği olumsuz yönde etkilemektedir. Peki, ne yapılmalıdır? Aşırı kilolarımızdan kurtularak hem genel sağlığa hem de cinsel sağlığa yeniden kavuşulabilir.

Seksin Faydaları

Özellikle ankara travestileri , cinsel arzularının dönem dönem artmasının ya da cinsel hayata düşkünlüğün utanılacak bir durum olduğunu düşünse de, seksin sağlık açısından pek çok faydası var.

İşte seksin 5 faydası:

Bağışıklık ve kalp sağlığını güçlendirir

Yapılan araştırmalara göre düzenli seks, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve düzenli cinsel hayatı olan insanların genellikle soğuk algınlığı ve ateşlenme sorunuyla daha az karşılaştığı söyleniyor. Ayrıca, kalp sağlığını güçlendiriyor, kalp krizi ve diğer kalp sorunları riskini azaltıyor.

Ağrıyı azaltır

Eğer baş ağrısından şikayet ediyorsanız ağrı kesicileri bir kenara bırakın. Çünkü seks, baş ağrısını azaltıyor, kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlıyor ve bir ağrı kesici görevi üstleniyor.

ankara travestileri

İlişkiyi kuvvetlendirir

Düzenli seks ile kendinizi ve ankara travesti partnerinizi şımartmak, sizi daha mutlu ve ilişkinizden daha memnun bir hale getirecektir. Seks, birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, arasınızdaki bağın ve samimiyetin oluşmasını sağlayarak ilişkinizi kuvvetlendirir. Düzenli seks sayesinde travesti partnerinizle aranızdaki yanlış anlamaları ve gereksiz tartışmaları rafa kaldırmanız mümkün.

Stresi azaltır

Sağlıklı bir cinsel yaşamın en önemli yararı, stresle başa çıkmanıza yardımcı olmasıdır. Yapılan araştırmalara göre düzenli seks hayatı olanların kendine olan güveni ve saygısı daha yüksek. Aynı zamanda nadiren seks yapanlara göre fiziksel ve duygusal anlamda kendilerini daha iyi hissediyorlar ve stresle başa çıkmasını iyi biliyorlar.

Kasları güçlendirir

İster inanın ister inanmayın, seks hem etkili hem de en eğlenceli egzersiz. Seks, dayanıklılığınızın artmasına yardımcı olur ve kaslarınızı güçlendirir. Düzenli cinsel yaşamınızın olması, geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Ayrıca, yüz ve vücudunuzdaki kapalı gözenekleri açar ve cildinizdeki kiri temizler. Yani düzenli seks, aynı zamanda cildinizi temizlemek için de harika bir yoldur.

Travesti İle Aynı Anda Orgazm Olabilirsiniz

Zevkinizi ikiye katlamak ister misiniz? Yatakta aldığınız zevki ikinize de yarayacak bazı taktiklerle daha yükseklere uçurabilirsiniz… Orgazm, öğrenilir unutmayın!

Fantezilerinize ulaşın

Hayallerinizde sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacak olan imajı gözünüzün önüne getirin. İsteklerinizi sevgilinizle yaşadığınız bu muhteşem deneyimle birleştirmenizde hiçbir sakınca yok.

Bir kelime veya cümleyi tekrarlayın

Bir şeyi yüksek sesle tekrar etmek ona zihinsel olarak odaklanmanızı sağlar. Sürekli tekrarladığınız ve orgazma yaklaştığınızı partnerinize belli eden sözler, beyninizin bu hedefe ulaşması için ona adeta emir verir.

Eş zamanlı nefes alın

Sevgilinizle nefes alışverişinizi eşitleyerek aynı uyarılma seviyesine ulaşmanız mümkün. Ayrıca daha hızlı nefes alıp vermek, kan akışınızı hızlandırarak daha kolay tahrik olmanızı sağlar.

Odaklanın

Partnerinizin dokunuşlarını hissetmek için tüm vücudunuza ve klitorisinize odaklanın. Bunu yapmanız, hissettiğiniz hazzın artmasını sağlayacak.

NUMARA YAPMAYI BIRAKIN!

Araştırmalara göre, erkekler ne zaman orgazm taklidi yaptığınızı bilmiyorlar. Yani her şeyi doğru yaptıklarına inanıyorlar…

* Erkeklerin yüzde 70’i… İstanbul travestilerinin asla orgazm taklidi yapmadığını düşünüyor.

* Kadınların yüzde 51’i… neredeyse Oscar ödülü alacak düzeyde orgazm taklidi yaptığını belirtiyor.

 

 

Bir cevap yazın