Kusursuz Kaş İsteyen Travestiler Buraya!

Kalın kaşların trend olmasıyla birlikte, seyrek kaşlı kadınlar istedikleri görüntüyü yakalamakta güçlük çekiyor. Makyaj malzemelerinde çözüm bulamayan kadınların imdadına ise 3 boyutlu kıl tekniği microblading uygulaması yetişiyor. Bu uygulamayla her kadın kusursuz kaşlara ve etkileyici bakışlara sahip olabiliyor.

Kaşlar kadının güzelliğini, yüz ifadesini ve güçlü bakışlarını etkileyen en önemli detaylardan… Kaşı olmayan veya seyrek olan, makyaj malzemeleriyle de istediği görünümü yakalayamayan kadınların en çok tercih ettiği yöntem; kıl görünümü efekti veren 3 boyutlu uygulama tekniği microblading oluyor.

Microblading uygulamasını Türkiye’ye ilk getiren Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, doğru ellerde yapılan ufak dokunuşlarla, kusursuz kaşlara ve etkileyici bakışlara sahip olabilmenin mümkün olduğunu söylüyor.

Doğal kaştan ayırt etmek imkansız
Doğan, microblading 3D kıl tekniği uygulaması ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Steril ve tek kullanımlık bir sex hikayeleri ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Microblading yönteminde kullanılan boyalar organiktir ve yarı kalıcıdır. 1 yıla kadar kalıcı uygulama ile kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. İşlem 3 seansta tamamlanmaktadır.”

Modaya göre değil yüz şekline göre kaş yapılmalı
Doğru kaşın, kişinin kendine yakışan kaş olduğunu dile getiren Doğan, “Bir kaş moda oluyor, ardından kadınlar elinde fotoğrafla gelip bana bunu yap diyor. Her kadına her kaşın yakışmayacağını, bir şeyi moda diye yapmanın doğru olmadığını onlara anlatmaya çalışıyorum. Kaş rengi, saç rengi, ten rengi ve kemik yapısı doğru kaş şeklinin verilmesinde çok önemli. Kaşı yaparken altın orana bakıyor, ölçümler yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kalıcı makyajlardan ve dövme uygulamalarından farklı
Microblading uygulamasının dövmeden farklı olduğuna dikkat çeken Doğan, “Kadınlar genellikle microbladingi dövme uygulaması gibi sandıkları için yaptırmaya korkuyorlar. Malzeme ve işlem olarak ikisi son derece farklı uygulamalar. Kalıcı kaş uygulamaları ve dövmelerde sonradan renk değişikliği oluyor. Çevrenizde dövme yaptıran kadınların, kaşlarının mavileşmesi ve kırmızılaşmasından şikâyet ettiklerini görürsünüz. Microblading uygulamasında böyle bir durum yaşanmıyor” diye konuştu.

Ya değiştirmek isterseniz
Emsal Doğan, microblading uygulamasını tercih etmenin nedenlerini, “Kaşınız 1 sene boyunca doğal bir görüntüde kalıyor. 8 ay sonra kaşım kırmızıya ya da maviye döndü gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca moda değiştiğinde, kaşınızı inceltmek, saçınızın rengini değiştirmek istediğinizde, hep aynı kaşı kullanmaktan sıkıldığınızda, size ikinci bir şans veriyor gibi düşünebilirsiniz” ifadeleri ile açıkladı.

Bir cevap yazın