Geciktirici Krem Mi Sprey Mi?

Seks hayatınızda seks süresini uzatmak ve erken boşalmayı engellemek için bir geciktirici ürün almak istiyorsunuz. Ama bunu hangi ürünler yapacağınızı bilmiyorsunuz. Geciktirici krem ve sprey arasında kararsız kaldıysanız bu makalemize okuyarak kara verebilirsiniz.

Neden geciktirici sprey daha mantıklı?

* Kullanım kolaylığı; Ankara sex shop mağazamızdan alacağınız spreyler kremlere göre kullanımı daha basit ve kolaydır. Geciktirici spreyi cinsel ilişkiye girmeden bir kaç dakika önce penisin başına püskürtüp parmağınızla sıvıyı dağıtmanız yeterli. Oysa geciktirici kremlerde cinsel ilişkiye girmeden en az 15-20 dakika önce penisin baş ve sünnet derisi kısmına diş macunu tüpünü sıkarmış gibi kremi sıkıp, penis derisine iyice yedirmeniz gerekmektedir.

* Katkı maddesi oranları; Geciktirici spreyler sıvı formda olduklarından dolayı içerisindeki katkı bileşenleri “Etken madde, su, var ise vitamin ve mineral” katkıları daha azdır. Ama geciktirici kremlerde, krem formunu koruyabilmek için onlarca katkı maddesi kullanılmak zorundadır.

* Etken madde oranı yüksekliği; Yukarıdaki katkı maddesi oranları madde başlığında görüldüğü gibi geciktirici spreyler, sıvı formda oldukları için neredeyse hiç katkı maddesi kullanılmamış. Fakat geciktirici kremlerde onlarca katkı maddesi kullanıldığından dolayı asıl etki gösterecek olan etken maddeye neredeyse hiç yer kalmamış. Şunu unutmamamız gerekmektedir geciktirici ürünlerde etken madde oranı ne denli yüksek olursa geciktirici etkisi de o derecede artar.

* Koku ve Tat bırakma; Geciktirici kremler penis derisine sürüldükten sonra iyice yedirilmediği taktirde -ki ne kadar uğraşırsan uğraş deriye iyice yediremezsin, bu nedenden dolayı partneriniz krem kokusunu alacak ve oral seks esnasında ağzında krem tadı oluşacaktır. Geciktirici spreylerde böyle bir sorun yok.

* Görüntü problemi; Geciktirici kremleri penise sürdükten sonra penisin doğal olması gereken görünüm ve renginde sanki yağ sürülmüş gibi olağan dışı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Geciktirici spreylerde böyle bir görüntü problem sorunu yoktur.

* Oral seks sorunu; Ankara sex shop mağazamızdan alacağınız geciktirici krem penis derisine iyi yedirilemediği için koku, tat ve ağızda uyuşma problemleri yaşanmaktadır. Geciktirici spreylerde koku ve tat olayı kesinlikle yoktur fakat kalitesiz ve etken madde oranı az olan spreylerde oral seks esnasında ağızda uyuşma yaşanmaktadır.

* Kullanım ömrü; geciktirici kremler katı formda oldukları için ve yine krem tüpünün kapağı açıldığında hava ile temas ettiğinden dolayı kullanım ömürleri daha kısadır. Bir geciktirici kremi kapağı açıldıktan sonra 2 yada 3 ay içerisinde kullanım ömrü dolmaktadır. Geciktirici spreyler sıvı oldukları için ve yine hava ile temas etmediği için raf ve kullanım ömürleri 3-5 yılı bulabilmektedir.

* Taşıma ve saklama; Ankara sex shop mağazamızdan alacağınız geciktirici kremler 75 ile 100 ml arasındaki hacimlere sahiptir. Geciktirici spreyler ise bunun üçte biri büyüklüğünde olup taşınması ve saklanması oldukça rahattır.

* Algı sorunu; Eşiniz yada partneriniz geciktirici kremi “İlaç galiba o” gördüğü zaman sizin sağlıksız ve hasta olduğunuzu düşünebilir. Ama geciktirici spreyi gördüğü zaman “Bu bir ilaç olmadığı için” kötü bir izlenim algısı oluşmayabilir.

Yukarıda sıralanmış olan bütün nedenleri incelediğimizde görülmüş olduğu gibi geciktirici krem yerine geciktirici sprey satın alıp kullanmak daha mantıklı.

Bir cevap yazın