Doğal Bukleli İstanbul Travestileri

Nemli saçınızı taradıktan sonra yumuşak formüllü bir köpüğünü saçlarınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı rulo halinde toplayın. Ertesi gün saçlarınızı açtığınızda dalgalı bir modele kavuşmuş olacaksınız.

Maşa kullanmadan saçlarınızın maşalı gibi durmasını istiyorsanız bu yöntem tam size göre. Sadece saç bandına ihtiyacınız var. Saç bandını kafanızın ortasına yerleştirin ve saçınızın yüzünüze düşen kısımlarını önden başlayarak rulo şeklinde saç bandının içine sokun. Bu işlemi tüm saçlar için tekrar edin. Bir gece bu şekilde saçınızı bekletin ve ertesi gün bandı çıkardığınızda maşayla şekil verilmiş saçlara sahip olacaksınız.

Dalgalı saçlara kavuşmanın bir diğer yolu saçlarınızı parçalara ayırıp rulo halinde sarmanız ve tel tokayla tutturmanız. Bu yöntemdeki ince detaylardan birisi saçlarınızın kuru olması ve saç şekillendiricisi kullanıyor olmanız. Saç spreyleri ya da sert formüllü köpükler işe yarayabilir.

Tesadüfen öğrenilen en eski saça şekil verme yöntemi örgü… İstanbul travestileri saçlarınıza küçük ya da iri dalgalar vermek istiyorsanız saçlarınızı buna göre örmelisiniz. Nemli saçlarınızı iri dalgalar için geniş bir şekilde örün ve mümkünse ertesi gün açın. Küçük kıvrımlar istiyorsanız saçlarınızı minik minik örmelisiniz. Ertesi gün kabarık ve dalga dalga saçlara kavuşacaksınız.

Saçlarınıza dalga vermenin diğer yöntemi üç parçaya ayırıp rulo yapıp spreylemek ve çok bekletmeye gerek kalmadan açmak. Saçlarınıza iki yandan ve 1 tepeden olmak üzere 3 mini topuz yapın. Ardından bu topuzları saç spreyiyle spreyleyin. Çok beklemeden saçlarınızı açabilir ve dalgalara elinizle şekil verebilirsiniz.

Travesti Saç Boyasının Kalıcılığı İçin Ne Yapmalı?

Saç boyama eylemi kimimiz için beyazları kapatmak kimimiz içinse olduğumuzdan daha farklı bir görünüm elde etmek için olmazsa olmaz. Her ne amaçla boya yapılırsa yapılsın, kalıcı olması herkesin en büyük derdi.

İşte, saç boyasının ömrünü uzatmak için 5 taktik…

– Saç bakımı: Saçınızı boyatmadan bir hafta önce saçınıza derin saç bakımı uygulayın. Bu, ankara travestileri saçınızın boyayı almasına ve saçlarınızın kimyasallardan korunmasına yardım eder.

– Profesyonel saç boyası: İster kuaförde boyatın saçınızı isterseniz evde kendiniz boyayın, profesyonel saç boyası kullanmaya özen gösterin. Biraz daha fazla para verirsiniz ama boya saçınızda daha uzun süre kalacağı için buna değer!

– Boyalı saçlar için şampuan: Şampuan ve saç kremi seçerken bunların boyalı saçlar için özel olarak üretilenlerini seçin. Biraz fazla para ödemeniz gerekebilir ama buna değdiğini göreceksiniz!

– Gün aşırı şampuan: Şampuan, boyanın saçınızdan akmasına yol açar. Dolayısıyla saçlarınızı gün aşırı şampuanlamamaya çalışın. Aynı zamanda duş alırken sıcak su kullanmamaya da özen gösterin.

– Birkaç gün saçı yıkamamak: Ne kadar dayanabilirsiniz bilinmez ama boyatmadan en az üç gün önce ve boyattıktan sonra birkaç gün sonrasına kadar saçı yıkamamak, boyanın kalıcılığını artırır. Yağlı saçlar sizi rahatsız edebilir ama sonucun buna değdiğini göreceksiniz! Kafa derisindeki yağ, saçın boyayı almasına yardım ederken, boya sonrası yıkamadan beklemek ise saçın boyayı iyice emmesi için ona zaman tanımak anlamına gelir.

Bir cevap yazın