Demiseksüeller İstanbul Travestileri İle Birlikte Olabilir Mi?

İstanbul Travestileri ile Demiseksüeller Birlikte Olabilir Mi? Öncelikle Demiseksüellik Nedir? Biraz Bu Konuda Bilgi Verelim. 

Demiseksüel Fiziksel Görünüşe Ilgi Duymazlar
“Biraz Zamana Ihtiyaçları Vardır, Cinsel Dürtülerin Harekete Geçmesi Için Karşıdaki Kişiye Değer Vermeleri, Karşıdaki Kişi Tarafından Değer Gördüklerini Hissetmeleri Gerekir.
Yani Birçok Insanın Gelenekesel Olarak Da Benimsediği Ilişki Tercihi Denilebilir.Şipşak Hoş Bulduğunu Değil, Dürtüsel Olarak Hissetiği Şehveti Önceleyerek Değil, Değer Duygusunu, Duygusal Bağı, Anlaşılmayı Ve Anlamayı, Bu Yolla Duygusal Bir Frekans Yakaladıkları Zaman Cinselliği Yaşamayı Tercih Eder Harekete Geçerler.

Bir Demiseksüel, Yalnızca Ikincil Cazibe Düzeyinde Birini Cinsel Olarak Çekici Gören Bir Kişidir.Demiseksüellerin, Fiziksel Olarak Çekim Hissetmeleri Için O Travesti ile Önceden Duygusal Bağ Kurmaları Gerekir.Temelde, Demiseksüeller Insanların Fiziksel Görünüşlerine Ilgi Duymazlar.Duygusal Olarak Uyumlu Olmayan Birine Şehvet Yada Cazibe Duyma Dürtüsü Yoktur.Demiseksüeller Romantik Ilişki Yaşadıkları Insanlara Cinsel Olarak Ilgi Duyabilirler, Çünkü Bu Ilişki Içinde Bir Arkadaş Ilişkisinde Olduğu Gibi Duygusal Bir Ilişki Vardır.

Birincil Ve Ikincil Cazibe Nedir?
Birincil Cazibe, Görünüm, Stil Veya Kişilik Gibi Bir Kişinin Hemen Dış Görünüşüne Olan Çekimdir.Yani, Bir Demiseksüel Kişi, İstanbul Travestileri ile Tanıştığında Cinsel Istek Duymayacak.Dolayısıyla Ilk Görüşte Şehvet Olmayacaktır.Hayır, Demiseksüel Insanlar ‘kesinlikle Onunla Cinsel Ilişkiye Gireceğim!’ Cümlesini Söylemek Yerine, ‘önce Derin Bir Ilişki, Değer Duygusu Inşa Ettikten Sonra Cinsel Ilişki Gelir’ Düşüncesini Öne Süren Ikincil Cazibe Evresinde Olurlar.Bunun Anlamı Ise, Bir Demiseksüel, Ilk Önce Birini Herhangi Bir Cinsel Çekimden Önce Tanıması Gerektiği Anlamına Gelir.

Demiseksüelliğin Aseksüellikten Farkı Nedir?
Bir Aseksüel, Hiçbir Şekilde Birine Cinsel Çekim Hissetmez.Fiziksel Davranışlar Söz Konusu Olduğunda Başkalarında Olan Cinsel Dürtülere Sahip Değildirler, Seks Onun Için Konu Dışıdır.

Demiseksüeller Seks Hakkında Ne Hissederler?
Demiseksüeller, Tıpkı Demiseksüel Olmayanlar, Aseksüeller Ve Seks Yapmak Isteyen / Istemeyen Herkes Gibi Benzer Şekilde Seks Ile Ilgili Farklı Duygulara Sahiptirler.Bir Demiseksüel Olmanın Bekaret, Evlilik Öncesi Cinsiyet Ve Hepimizi Farklı Kılan Diğer Kişisel Inançlara Ilişkin Görüşleri Yoktur.Hepimiz Seks Hakkında Nasıl Hissetmek Istediğimizin Farkına Varıyoruz.Bir Sürü Insana Çekici Gelen Ve Onlarla Seks Yapan Insanlar Olabilir.Demiseksüel Olmak, Biri Tarafından Cinsel Olarak Uyarılmadan Önce Daha Fazla Duygusal Ilişki Ihtiyacında Olmak Demektir.Duygsal Bağda Sorun Varsa Eşiyle Dahi Sex Ihtiyacı Duymaz, Anlaşılmak, Değer Görmek Kalbinde Kişiye Yer Vermiş Olmak Önceliklidir.

Demiseksüeller Seks Yapmaktan Hoşlanırlar Mı?
Tabii Ki! Demiseksüel Olmak, Cinsel Ilişkiye Girmekten Ve Ondan Keyif Almaktan Alıkoyacak Fiziksel Engeller Içermez.Aslında, Bu Demiseksüel Olma Temelini Oluşturur.Seks Yapmak Ve Seksten Keyif Almak Istemek Için Önce Biriyle Duygsal Ilişki, Duygusal Bir Değer Atfetmeleri Gerekiyor.Ancak Bu Ilişkiyi Kurduktan Sonra, Demiseksüeller Istedikleri Kadar Çok Yada Az Seks Yapabilirler, Seksten Zevk Alabilirler.”

Demiseksüel Olmak Kötü Bir Şey Mı?
Sahi Demiseksüel Olmak Kötü Bir Şey Mı? Uzman Klinik Psikolog Mehmet Başkak, Bu Konuda Şu Tesbitlerde Bulunuyor: “sen Olduğun Kişisin Ve Kendine Özgüsün.Kendinizde Herhangi Bir Cinsellik Türünü Tanımlama Konusunda Baskı Hissetmeyin.Kişilerin Değer Duygusuna Göre Ilişki Türlerini Belirlemesi Anlaşılır Bir Durum.Demiseksüel Olmak, Bir Hastalık Veya Düzeltmeniz Gereken Bir Kusur Değildir.Kendinizde Herhangi Bir Cinsellik Türünü Tanımlama Konusunda Baskı Hissetmeniz Doğru Olmaz.Birine Karşı Özel Duygular Hissetmek, Kalbi Bir Yakınlık Hissetmeyi Öncelemenin Nesi Yanlış? Kişilerin Inançları, Değer Yargıları, Kişisel Özelliklerine Göre Bir Tercihi Olması Anlaşılır Bir Çeşitliliktir.”

Bir cevap yazın